Spotkanie w Bibliotece z młodszą grupą Przedszkolaków z Czubrowic 4.04.2019 r.

Dnia 4 kwietnia Bibliotekę w Racławicach odwiedziły przedszkolaki z Czubrowic. Nasze zajęcia rozpoczęły się od lekcji bibliotecznej. Maluchy miały okazje zapoznać się z zasadami pracy biblioteki. Dla wielu dzieci biblioteka okazała się miejscem dobrze znanym i często odwiedzanym.
Po zajęciach bibliotecznych przyszedł czas na czytanie. Książeczką, która czekała na przedszkolaki był „Turlututu. A kuku to ja” Herve Tulleta. Dzieciom bardzo podobały się przygody naszego bohatera. Czynnie uczestniczyły w opowieści m.in. śpiewając piosenki, czy głośno klaszcząc. W nawiązaniu do czytanej historii wspólnie stworzyliśmy przyjaciela Turlututu z figur geometrycznych. Dzieci okazały się bardzo pomysłowe!

Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.