Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2019        Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Aktualności

 Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu
"Odyseja technologiczna 2025"
zorganizowanego w ramach kampanii „Tydzień z Internetem 2014”
I miejsce zajęła Pani Teresa Kalęba z Przegini. Gratulujemy !W konkursie uczestniczyły osoby, które wzięły udział w spotkaniach organizowanych przez biblioteki, szkoły, domy kultury i inne instytucje lub organizacje w „Tygodniu z Internetem 2014”.

 

Przedmiotem konkursu była krótka (do 3000 znaków ze spacjami) praca pisemna w dowolnej formie, przedstawiająca jeden dzień z życia uczestnika wśród nowoczesnych technologii w roku 2025.

 

LAUREACI KONKURSU „ODYSEJA TECHNOLOGICZNA 2025”

 

  1. Miejsce pierwsze zajęła Teresa Kalęba, Przeginia, woj. małopolskie, która wzięła udział w spotkaniu „Pole do popisu” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Przegini, otrzymuje nagrodę rzeczową: tablet SAMSUNG P5200 GALAXY TAB 3 10.1 BIA ufundowany przez Orange Polska.
  2. Miejsce drugie zajęła Dominika Czarniewska, Wiżajny, woj. podlaskie, która wzięła udział w spotkaniu „Co ze mnie wyrośnie?” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wiżajnach, otrzymuje nagrodę rzeczową: telefon NOKIA 925 LUMIA BIAŁY ufundowany przez Orange Polska.
  3. Miejsce trzecie zajęła Magdalena Kienast, Sępólno Krajeńskie, woj. kujawsko-pomorskie, która wzięła udział w spotkaniu "Zagrajmy w przyszłość” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, otrzymuje nagrodę rzeczową: telefon HTC 301E DESIRE 300 CZARNY ufundowany przez Orange Polska.

 

Biblioteki, które zostały wskazane w zgłoszeniu przez laureatki konkursu, otrzymują aparaty cyfrowe ufundowane przez UPC Polska. Są to:

 

  1. Biblioteka Publiczna w Przegini, gmina Jerzmanowice-Przeginia, woj. małopolskie
  2. Gminna Biblioteka Publiczna w Wiżajnach, woj. podlaskie
  3. Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, woj. kujawsko-pomorskie

 

Komisja konkursowa przyznała dodatkowo trzy wyróżnienia. Nagrody rzeczowe ufundowane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego otrzymują:

 

  1. Michał Hesek, Kaniów, woj. śląskie
  2. Szymon Wiśniowski, Tymowa, woj. małopolskie
  3. Regina Jakubczak, Chełm, woj. lubelskie

 

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu!

 

PRACE LAUREATÓW

 

Teresa Kalęba, Przeginia:

 

23 lipca 2025 r.
Obudziłam się wcześnie rano. Słońce zaglądało przez okno, a zewnętrzny termometr elektroniczny wyświetlał na szybie temperaturę 23°C. Uff, gorąco będzie. Całe szczęście, że zaopatrzyłam się właśnie w sterowaną głosem klimatyzację. Wystarczy, że podam komendę – „Temperatura w mieszkaniu na 18°C” i już po chwili czuję ogromny komfort. Po porannej toalecie – uwielbiam moją samoładującą się szczoteczkę do zębów – pora na kawę. Oczywiście po wejściu do kuchni niezwykły aromat świeżo przygotowanego i bezkofeinowego espresso, dochodzi do moich zmysłów i stawia mnie szybko na nogi. Kontynuuję swój codzienny rytuał – głos z mojej niezwykle energooszczędnej lodówki (aż dziw bierze, że energię do pracy czerpie ze znajdujących się w niej produktów) przypomina mi, co wczoraj zaplanowałam na dzisiejsze śniadanie. W międzyczasie po kuchni zaczyna się poruszać Max2100, pieszczotliwie nazywany przeze mnie „Maksiem”, mini odkurzacz – no tak, jego też wczoraj zaprogramowałam na poranne sprzątanie. Z kawą i śniadaniem zasiadam przed komputerem, wystarczy komenda „Standardowe przeglądanie stron” i moja ulubiona maszyna po kolei przełącza mnie między ulubionymi stronami www. Przeglądam e-mail, portale społecznościowe, najważniejsze wiadomości, a kończę na moim blogu kulinarnym. Jestem przeszczęśliwa, pojawiło się kilkadziesiąt pozytywnych komentarzy odnośnie ostatniego przepisu na hit zeszłego miesiąca – polędwiczka z dzikiej rzepy robi furorę, prawie taką samą jak sorbet z malino truskawki. Kocham nowoczesną technologię i nie wyobrażam sobie, jak wcześniej mogłam bez niej funkcjonować. Umawiam się na kilka spotkań promujących mojego bloga, najbardziej nie mogę się doczekać wykładów na uniwersytecie. Młodsi lubią słychać, jak seniorka opowiada o swojej miłości do komputerowych gadżetów. Wskakuję na mój odpalany na linie papilarne hybrydowy skuter i pełna optymizmu pędzę na spotkanie z przyszłością.

Więcej informacji zobacz na stronie Programu Rozwoju Bibliotek.

di.jpg
dk.jpg
2011 Laureaci konkursu "Odyseja technologiczna 2025".
Powered by Joomla 1.7 Templates