Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2019        Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Aktualności

„Kaśka Podrywaczka” Marty Fox była tematem spotkania
Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w dniu 23 maja.

 

   

Kaśka jest gimnazjalistką, która ma kochającą rodzinę i przyjaciół, a jednak zamyka się w swojej skorupie, (zresztą całkiem atrakcyjnej skorupie swojego ciała) budując mur odgradzający ją od świata. Kiedyś w przeszłości została skrzywdzona fotomontażem, którego autor podkochiwał się w dziewczynie. To wydarzenie spowodowało inne spojrzenie bohaterki na otaczający świat. Uwielbia dyskoteki i taniec, jest Kaśką Podrywaczką jak sama siebie nazywa i jak nazywają ją znajomi.

„Narratorka często powtarza słowa innych osób, a poza tym język wypowiedzi jest nie na czasie. Używa określeń i rymowanek, które już dawno wyszły z mody…”

K.A.

„Kaśka Podrywaczka to książka skierowana głównie do 11-12 latek. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Niestety jednak nie trafiła w mój gust. Potęguje mity na temat nastolatek, że wszystkie są takie zbuntowane i nieodpowiedzialne…”

N.G.

„Nasza bohaterka jest całkiem przeciętna, książkę czyta się lekko i szybko. Pozytywny wizerunek Kaśki jest trochę sztuczny i  nieprawdziwy. Używa czasem określeń zupełnie niepasujących do gimnazjalistki…”

C.N.

Zapraszamy na następne spotkanie 13 czerwca 2014 r.

 

  

 

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki

 

di.jpg
dk.jpg
2011 "Kaśka Podrywaczka" Marty Fox tematem spotkania MDKK 23 maja br..
Powered by Joomla 1.7 Templates