Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2019        Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Spotkanie z Kazimierzem Tomczykiem

12.05.2014 r.

12 maja w Tygodniu Bibliotek, który odbywał się pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”, Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach gościła Kazimierza Tomczyka, autora książek i artykułów historycznych dotyczących Gminy Jerzmanowice-Przeginia. Spotkanie pod tytułem „Historia naszego regionu w dokumencie i na starej fotografii”, było najlepszym przykładem jak czytanie, książka i pasje łączą pokolenia.

zobacz galerię zdjęć

Wizyta naszego lokalnego pisarza zgromadziła przedstawicieli Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki skupiającego gimnazjalistów, a także zainteresowaną młodzież  z tutejszej szkoły podstawowej.

Pan Tomczyk opowiedział jak można pogodzić pracę zawodową z pasją, jaką jest dla niego pisanie książek historycznych. Przedstawił kilka tytułów opracowanych monografii o miejscowościach z gminy Jerzmanowice-Przeginia, nadmieniał w jaki sposób i skąd gromadzi dokumentacje do tych książek. Następnie pokazał i omówił różne, bardzo stare dokumenty dot. historii naszego regionu. Wspomniał, że obecnie jest już na ukończeniu praca o Dziejach wsi i parafii Sąspów. Z dużym entuzjazmem odpowiadał na licznie zadawane pytania. Na koniec spotkania wszyscy przybyli goście zostali obdarowani przez Kazimierza Tomczyka jego książką „Dzieje wsi i parafii Przeginia”.

Dziękujemy Panu Kazimierzowi Tomczykowi za bardzo ciekawe opowieści, a zaproszonym gościom za przybycie.
Zapraszamy na kolejne spotkania.

2011 Tydzień Bibliotek - Spotkanie z Kazimierzem Tomczykiem.