Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2019        Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Aktualności

 


Dane wrażliwe” Ewy Nowak były tematem spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Jerzmanowicach, które odbyło się 30 kwietnia br.

Gimnazjalistka Nina Petrykowska jest zwykłą, przeciętną dziewczyną, która chce być akceptowana i lubiana w grupie rówieśników. W domu ma problemy z matką, a w szkole z dawną przyjaciółką Kasią. Jej mama wiecznie na coś narzeka, krytykuje swoje dzieci, najważniejsza jest dla niej opinia ludzi i tak robi wszystko, żeby widzieli tylko te dobre strony. Z kolei  tato bywa w domu tylko w weekendy, nie ingerując w ogóle w sprawy rodziny. Nina chcąc dorównać rówieśniczkom palnie głupstwo, mówiąc że ma chłopaka. To pozornie małe, niewinne kłamstewko powoduje całą serię następnych. Dziewczyna ma problem jak wybrnąć z kłamstwa, najgorsze jest to, że gdy wszyscy uwierzyli w kłamstwo, ona wpada w własną pułapkę i nie wie już co jest prawdą, a co nie jest i  komu może zaufać?… Niespodziewanie dla Niny wyciąga do niej pomocną dłoń jej starsza kuzynka, od lat siedząca na wózku inwalidzkim.

Zapraszamy na kolejne spotkanie 23 maja.

 

  


Dofinansowano ze środków Instytutu Książki

 

 


di.jpg
dk.jpg
2011 „Dane wrażliwe” Ewy Nowak były tematem spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, 30 kwietnia br..
Powered by Joomla 1.7 Templates