Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2019        Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Aktualności

W dniach 8 - 15 maja 2014 r. obchodzimy XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.
W tym roku akcja przebiega pod hasłem "Czytanie łączy pokolenia".


Zapraszamy

8 maja (czwartek):

14.30-16.30Nasza mała ojczyzna – Gmina Jerzmanowice-Przeginia. Pogadanki z wykorzystaniem zasobów Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej.

9 maja (piątek)

10.00-11.00Spotkanie z najstarszą grupą przedszkolaków z Przedszkola Domowego. Przy okazji poznania wierszyków z książki „O wartościach” Małgorzaty Strzałkowskiej porozmawiamy o dobrych i złych wartościach w życiu człowieka.

14.30-16.30Nasza gmina – Jerzmanowice-Przeginia. Zajęcia dla dzieci i młodzieży – krzyżówki, zajęcia plastyczne.

12 maja (poniedziałek)

10.00-11.00Spotkanie z grupą najmłodszych dzieci z Przedszkola Samorządowego: przy czytaniu krótkiej historii o „Ciekawskich krasnoludkach” Kamila Polaka maluchy poznają zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.

11.00-12.00Spotkanie z grupą starszych dzieci z Przedszkola Samorządowego: ulubieni bohaterowie książkowi, związani z „Bałaganem w bibliotece” Kamila Polaka.

14.30Historia naszego regionu w dokumencie i na starej fotografii” - spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki oraz Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Jerzmanowicach z Kazimierzem Tomczykiem.

13 maja (wtorek)

10.00-11.00Spotkanie z grupą 5-latków z Przedszkola Domowego: ulubieni bohaterowie książkowi, związani z „Bałaganem w bibliotece” Kamila Polaka.

11.00-12.00Spotkanie z grupą najmłodszych dzieci z Przedszkola „Skrzat”: przy czytaniu krótkiej historii o „Ciekawskich krasnoludkach” Kamila Polaka maluchy poznają zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.

14 maja (środa)

10.00-11.00Spotkanie z grupą najmłodszych dzieci z Przedszkola Domowego: przy czytaniu krótkiej historii o „Ciekawskich krasnoludkach” Kamila Polaka maluchy poznają zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.

14.30-15.30Internet bez tajemnic dla senioramłodzież szkolna uczy seniorów korzystania z zasobów Internetu. Zajęcia otwarte.

15 maja (czwartek)

14.30-16.30Wiosna ciepła i pachnąca…”. Wiersze i opowiadania, związane z wiosną. Zajęcia plastyczne.


Spotkania z przedszkolakami rozpoczynać się będą głośnym czytaniem wybranego tekstu.

Zapraszamy do czytania babcie i dziadków naszych przedszkolaków.


Uczniów kl. 4-6 szkół podstawowych i kl. 1-3 gimnazjum z terenu Gminy Jerzmanowice-Przeginia zapraszamy do udziału w konkursie:

„Kraj lat dziecinnych naszych babć i dziadków” – wywiady z seniorami.

Dozwolona jest dowolna forma wywiadu: forma pisemna, nagranie wideo lub nagranie audio.

di.jpg
dk.jpg
2011 Tydzień Bibliotek 2014 pod hasłem "Czytanie łączy pokolenia".
Powered by Joomla 1.7 Templates