Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2019        Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

Filia w Sąspowie

Europejski Tydzień Kodowania
w Publicznej Szkole Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Sąspowie
15.10.2018


15 października 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Sąspowie odbyły się zajęcia w ramach ogólnoeuropejskiej akcji „Europejski Tydzień Kodowania”, który jest obchodzony od 6 do 21 października tego roku. Warsztaty odbyły się pod hasłem „Co zrobić, żeby komputer mnie zrozumiał”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy II i III Publicznej Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Sąspowie.
Działania podejmowane przez dzieci podczas spotkania ukazywały dzieciom skuteczne sposoby w komunikacji z komputerem oraz uczyły języka kodowania. Na początek zajęć uczestnicy warsztatów mieli możliwość oglądnięcia krótkiego filmu o programowaniu. Następnie z zaciekawieniem podeszli do zadań i działań związanych z tematem spotkania. Dzieci próbowały myśleć w podobny sposób jak komputer podczas ćwiczenia polegającego na właściwym odczytaniu komunikatu od dwóch robotów: Kodeusza i Systemusa i odtworzeniu przysłanych przez nich do dzieci w szkole pocztówek z wakacji. Wszyscy bardzo dzielnie poradzili sobie z tym zadaniem. W szybki sposób powstały piękne pocztówki.
Na kolejnych zajęciach będziemy dyskutowali na temat programowania i rozwiązywali trudniejsze zadania z kodowania.

di.jpg
dk.jpg
2011 Europejski Tydzień Kodowania w Publicznej Szkole Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Sąspowie 15.10.2018.
Powered by Joomla 1.7 Templates