Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 16 Czerwiec 2019        Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna

Filia w Sąspowie

Kiedy wrzesień, to już jesień – spotkanie z przedszkolakami
18.09.2017

 

W dniu 18 września w progi biblioteki zawitały przedszkolaki z Sąspowa. Tematem przewodnim spotkania była jesień. To piękna pora roku obfitująca w różnorodność barw i mnogość darów przyrody. W czasie spotkania maluszki wysłuchały wierszy pt: Wiewiórka, Jesień , a także wysłuchały piosenki Jana Brzechwy „Jeż”. Dalszy ciąg spotkania wypełniony był zadaniami związanymi z jesienią. Dzieciaki z ochotą odpowiadały na liczne pytania i zagadki związane z tematyką jesienną.
Podczas spotkania wspólnie z dziećmi staraliśmy się wskazać najbardziej charakterystyczne oznaki jesieni, między innymi wymieniane były kasztany, żołędzie, kukurydza, dynia, parasol i kalosze.


Przy okazji odwiedzin biblioteki przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem jakim jest Biblioteka. Dla większości dzieciaków była to pierwsza wizyta w bibliotece wśród tylu książek. Dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.
Na zakończenie spotkania maluszki wraz z wychowawczyniami wykonały papierowe dynie.

 

di.jpg
dk.jpg
2011 Kiedy wrzesień, to już jesień – spotkanie z przedszkolakami 18.09.2017.
Powered by Joomla 1.7 Templates