Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2019        Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Filia w Sąspowie

XVI Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”
w Bibliotece w Sąspowie
24.04.2017

24 kwietnia w ramach XVI Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej w Sąspowie. Spotkanie poświęcone było warsztatom dla dzieci pt. „Czarodzieje mogą wszystko”. Scenariusz zajęć został opracowany przez dr Wandę Matras-Mastalerz, pracownika Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, specjalistę w dziedzinie biblioterapii.

    

W pierwszej części spotkania uczestnicy zostali zapoznani z tematyką książki „Czarodzieje mogą wszystko”, potem przystąpiliśmy do zabawy poprzez rzucanie „kapustą”, która zawierała reguły z książki Dariusza Chwiejczaka. Uczestnik miał za zadanie przeczytać i omówić daną regułę. W dalszej części spotkania przystąpiliśmy do rozwiązywania krzyżówek i układania puzzli z motywem czarodzieja. Celem tego spotkania było zachęcanie dzieci do czytania, pobudzanie procesu kreatywnego myślenia, wnioskowania, przedstawiania swoich poglądów, oraz umiejętność pracy w grupie. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik warsztatów otrzymał przypinkę z hasłami dotyczącymi czytania lub biblioteki.

   

Natomiast po południu udaliśmy się do naszych najmłodszych czytelników –przedszkolaków. Na zajęciach rozmawialiśmy o znaczeniu książek w naszym życiu, mówiąc także o potrzebie ich poszanowania. Dzieci wysłuchały tekstu pt. „Skarga książki”, wspólnie komentowały, w jaki sposób obchodzili się z książką różni jej mali użytkownicy. W czasie spotkania maluszkom została przedstawiona specyfika pracy w bibliotece i na czym polega zawód bibliotekarza. Po rozmowie maluszki z zaciekawieniem oglądały przyniesione do przedszkola różne książeczki.  Kolejnym elementem spotkania były zagadki związane z postaciami książkowymi. Na koniec spotkania przedszkolaki przystąpiły do zajęć plastycznych przy słuchaniu piosenki pt: „Piosenka o książeczce”. Na pamiątkę spotkania podczas Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża dzieciaki otrzymały zmywalny tatuaż z Różą.

di.jpg
dk.jpg
2011 XVI Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” Bibliotece w Sąspowie 24.04.17.
Powered by Joomla 1.7 Templates