Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2019        Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Tydzień Bibliotek 2016
– relacje Biblioteka Publiczna w Sąspowie

zobacz galerię zdjęć

W dniu 9 maja naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola w Sąspowie. Zajęcia z przedszkolakami były związane z trwającym od 8-15 maja Tygodniem Bibliotek pod hasłem „Biblioteka inspiruje”. Podczas spotkania przedszkolaki wysłuchały bajek pt: „Jaś i Małgosia” i „ Słoń Trąbalski”. Po głośnym czytaniu maluchy przystąpiły do tworzenia cukierkowej chatki Baby Jagi. Następnie grały w grę, która polegała na ułożeniu ilustracji dotyczącej przeczytanego tekstu. Przedszkolaczki świetnie poradziły sobie z zadaniem.  Młodzi odbiorcy również rozwiązywali zagadki, które dotyczyły znajomości wierszy i baśni. Dzieciaki dowiedziały się również, czego nie lubi książka, co trzeba zrobić, aby się zapisać do biblioteki, a także, że książki to są najlepsi przyjaciele, nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze a przedszkolaki obiecały, że na pewno jeszcze naszą bibliotekę odwiedzą.

2011 Tydzień Bibliotek 2016 – relacje BP Sąspów.