Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2019        Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Filia w Sąspowie

Odwiedziny przedszkolaków w Bibliotece w Sąspowie

W dniu 22 lutego naszą książnicę odwiedziły przedszkolaki z Sąspowa. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wygląda praca  w bibliotece i jakie książki znajdują się na półkach a także, co znaczy wypożyczyć książkę – przy okazji opowiadając, jak o nią dbać i użytkować.  Dzieci miały okazję zwiedzić placówkę pociągiem, lawirując między regałami  i zobaczyć jak ułożone są książeczki.

W czasie spotkania pani bibliotekarka pokazała dzieciom na czym polega atrakcyjność biblioteki. Maluchy były zaskoczone, gdy na własne oczy przekonały się, że większość ich ulubionych telewizyjnych bohaterów można spotkać w książeczkach dostępnych w naszej bibliotece.

W dalszej części spotkania dzieci z wielką przyjemnością wysłuchały wiesza o książeczce, w której można usłyszeć jak należy dbać o książeczki. Po wysłuchaniu wiersza przedszkolaki przystąpiły do odgadywania zagadek związanych z bajkowymi postaciami, co oznacza, że jednak książki w domach i w przedszkolach są czytane, bo dzieciaki poradziły sobie bez problemu.

Na zakończenie spotkania dzieciaki otrzymały zakładkę do książki, którą na pamiątkę mogły zabrać do domu.

2011 Odwiedziny przedszkolaków w Bibliotece w Sąspowie.