Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 19 Maj 2019        Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Filia w Racławicach

Spotkanie przedszkolaków w Bibliotece w Racławicach
z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel
25.04.2018

 

W środę 25 kwietnia Przedszkolaki z Racławic spotkały się w Bibliotece z autorką książek dla dzieci z Panią Roksaną Jędrzejewską-Wróbel. Najbardziej znane tytuły książek Pani Roksany to seria książek o Florce, Gębolud, Sznurkowa historia, Królewna, O Melanii Melchiorze i panu Przypadku, Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii, Kamienica, Kosmita.
Na spotkaniu Pani Roksana opowiadała, skąd czerpie pomysły do swoich książek. Opowiedziała historię powstania Florki oraz pokazała dzieciom oryginalne ilustracje do książki. Czytając fragmenty książek Pani Rokasna była mile zaskoczona, że dzieci tak dobrze znają historie z książek o Florce.

Przedszkolaki chętnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w przedstawianiu drogi książki od momentu pojawienia się pomysłu w głowie pisarza poprzez pisanie tekstu, przygotowania ilustracji pracy w drukarni aż do dotarcia książki do biblioteki i do czytelnika.
Na koniec spotkania każdy z uczestników mógł poprosić o autograf oraz o pieczątkę z Florką.
Spotkanie odbyło się w ramach DKK.


di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel 25.04.18.
Powered by Joomla 1.7 Templates