Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 19 Maj 2019        Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Filia w Racławicach

Książka moim przyjacielem – spotkanie z przedszkolakami z grupy Tropiciele
06.02.2018 r.


Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, dlatego też w dniu 6 lutego do naszej biblioteki zawitały przedszkolaki z grupy Tropiciele z Przedszkola w Czubrowicach.
Na początku spotkania dzieci zostały oprowadzone po bibliotece. Obejrzały zgromadzony księgozbiór na półkach regałów bibliotecznych. Dowiedziały się co to jest biblioteka i czym różni się od księgarni, a także poznały na czym polega praca bibliotekarza. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia jak wygląda karta czytelnika. Podczas wizyty w bibliotece przedszkolaki zapoznały się z procesem wypożyczenia książek i kilkoro osób wypożyczyła sobie książeczki do domu. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, oglądając prezentację multimedialną.
W czasie spotkania nie zabrakło głośnego czytania. Dzieci wysłuchały fragmentów opowiadania Zofii Staneckiej pt: „Basia i biblioteka” i razem odpowiadały na pytania : kto to jest ilustrator?, pisarz?, mol książkowy? i jakie zwierzę jest symbolem mądrej głowy?. Przedszkolaki wspólnie rozwiązywały bajkowe zagadki.
Zwieńczeniem spotkania była praca plastyczna – moja ulubiona książeczka oraz kolorowanka – sowa dla każdego przedszkolaka.
W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki  wręczyły pani bibliotekarce laurkę. 
Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

di.jpg
dk.jpg
2011 Książka moim przyjacielem – spotkanie z przedszkolakami z grupy Tropiciele 06.02.2018 r..
Powered by Joomla 1.7 Templates