Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Luty 2019        Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Filia w Racławicach

Spotkanie z książką – odwiedziny przedszkolaków w bibliotece 25.01.2018 r.

 

W dniu 25 stycznia odwiedziły bibliotekę "maluszki"- grupa cztero i pięciolatków z przedszkola w Czubrowicach. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą biblioteki i posiadanym księgozbiorem. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania, dlatego też maluszki usiadły wygodnie na kolorowych pufkach i słuchały bajeczki pt.: „Basia i biblioteka”. Po wysłuchaniu przeczytanej bajki dzieciaki wymieniały jakie zasady dotyczą szanowania książek. Maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej.
Miały również możliwość przejścia między regałami. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik przeznaczony dla dzieci, gdzie znajdują się kolorowe pufki i bogato ilustrowane książki o nietypowym wyglądzie –rozkładanki, książki z  zabawkami, miniaturki, książki z wypukłymi ilustracjami, książki ruchome i wiele innych. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Na zakończenie spotkania maluszki otrzymały naklejkę z napisem Cała Polska Czyta Dzieciom.

Panie przedszkolanki wypożyczyły kilka książeczek, by móc je czytać w przedszkolu. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie z książką – odwiedziny przedszkolaków w bibliotece 25.01.2018 r..
Powered by Joomla 1.7 Templates