Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 18 Luty 2019        Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

Filia w Racławicach

Świąteczny klimat w bibliotece -  poznajemy zwyczaje i tradycje Bożego Narodzenia
19.12.2017

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, oczywiście nie mogło zabraknąć tego tematu w naszej bibliotece, dlatego też w wtorkowe popołudnie wspólnie z dziećmi przystąpiliśmy do wykonywania ozdób choinkowych. Na początek jednak w świąteczną atmosferę wprowadziła czytelników rozmowa na temat tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem. Dzieci poznały symbolikę gwiazdki, wieczerzy wigilijnej, opłatka czy sianka pod obrusem. Później przystąpili do ubierania naszej choinki. Wszyscy chętnie wieszali na niej ozdoby i łańcuchy, starając się, aby choinka jak co roku była piękna i przyciągała wzrok odwiedzających nas czytelników.
Spotkanie uświetniło również wspólne śpiewanie piosenki Baśniowej Kapeli, pt: „Płatki śniegu”, a na zakończenie złożyliśmy sobie życzenia świąteczno – noworoczne.

Zachęcamy wszystkich do wysłuchania piosenki Baśniowej Kapeli pt: „Płatki śniegu”.

https://www.youtube.com/watch?v=GeWLYEh3wsM

di.jpg
dk.jpg
2011 Świąteczny klimat w bibliotece - poznajemy zwyczaje i tradycje Bożego Narodzenia 19.12.2017.
Powered by Joomla 1.7 Templates