Dzisiaj jest: 22 Maj 2018        Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Filia w Racławicach

Nie obejdzie się bez misia
- Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece
23.11.2017 r.

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. To symbol dzieciństwa, ulubiona zabawka najmłodszych. Z okazji tego Miś zagościł również w naszej bibliotece. Na początku dzieci przedstawiały swoje misie, opowiadały, jak mają na imię, od kogo je dostały oraz za co najbardziej kochają swoje pluszaki. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z historią tego święta. Następnie zostały przeczytane wiersze związanych z misiami m.in.: „”Miś idzie do przedszkola”, „Naprawimy misia”. Dzieciaki brały udział w „ Misiowym quizie ”,  a także w zabawie karmiąc misia miodkiem. Potem dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę „Miś Uszatek”. W czasie spotkania rozpoznawały bajkowe misie: Misia Uszatka, Yogi, Paddingtona czy Kubusia Puchatka. Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera, zakończona wspaniałą zabawą i słodkim co nieco.
dziękujemy wszystkim dzieciom za przybycie do biblioteki i wspólne uczczenie święta Pluszowego Misia.

2011 Nie obejdzie się bez misia - Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece 23.11.2017 r..