Dzisiaj jest: 19 Październik 2018        Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Filia w Przegini

Uroczyste zakończenie projektu
dofinansowanego przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”
 pt.: „Z rodzicami i dziadkami odkrywamy świat książek i nie tyko…”
11.06.2018

Od stycznia do czerwca br. Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach – Filia w Przegini realizowała projekt dofinansowany w ramach konkursu grantowego przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!” pt. „Z rodzicami i dziadkami odkrywamy świat książek i nie tyko…”. Dzieci, ich rodzice oraz dziadkowie przedszkolaków byli zaproszeni na następujące wydarzenia:

- Przedstawienie „Płatki Nieziemskiej Róży” - w wykonaniu "Baśniowej Kapeli";
- Prelekcja dla rodziców i dziadków pt. ”Ukazanie roli domu i rodziców na wpływ zachowań naszych dzieci” – Teatr edukacji i profilaktyki MASKA z Krakowa;
-Spotkanie animacyjne z dziećmi z Przedszkola Samorządowego w Przegini, ich rodzicami dziadkami z wykorzystaniem Przedstawienia Teatrzyku Kamishibai oraz Bum Bum Rurek;
- Warsztaty edukacyjne prowadzone przez Firmę „Kalander” z Gliwic, pod hasłem „Spotkania z historią – Papier ręcznie czerpany”;
- Spektakl w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru Maska z cyklu: „Dobre wychowanie z nami zostanie".

Za nami kolejne piękne spotkanie z książkami, teatrem i wspomnieniami bogatych w wydarzenia sześciu miesięcy projektu…
W poniedziałek 11 czerwca 2018 r. nasza biblioteka gościła w przyjaznych progach Przedszkola Samorządowego w Przegini na uroczystym spotkaniu z dziećmi, które uczestniczyły w projekcie, ich rodzicami i dziadkami. Przedszkolne mury zamieniły się w kolorowy świat opowieści teatralnej, dzięki spektaklowi w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru Maska, z cyklu: „Dobre wychowanie z nami zostanie". Przygody bohaterów w dowcipny sposób ukazały, jak ważne jest dobre wychowanie oraz jak istotne jest bycie miłym i grzecznym wobec innych. Przedstawienie opowiadało także o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę kiedy się zmieni i ma prawdziwe postanowienie bycia dobrym. Przypomnieliśmy i utrwaliliśmy sobie „magiczne słowa”- „proszę, dziękuję i przepraszam”. Obserwując przebieg wydarzeń dzieci uświadamiały sobie, że dobrze wychowani ludzie mają w życiu łatwiej - są lepiej postrzegani przez otoczenie i mają więcej przyjaciół. Przesłaniem przedstawienia była również prawda o tym, że poprzez dobre wzorce każdy może się zmienić i zasługuje na drugą szansę. Pomimo poruszanych poważnych zagadnień, dzieci bawiły się wyśmienicie. Aktorzy zapraszali je do wspólnej zabawy co umożliwiało im przeżywanie przygody bohaterów. Barwne i dowcipne przedstawienie wzbudziło wiele radości.

Następnie przyszedł czas na uroczyste zakończenie pięknych spotkań. Dzieci żywo reagowały podczas filmowej prezentacji zdjęć ze wszystkich spotkań w trakcie projektu.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji poniżej:

Przedszkole zostało obdarowane przez Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną pamiątkowym dyplomem oraz pięknie wydaną książką do głośnego czytania z dziećmi.

Słodką niespodziankę dla dzieci przygotowali rodzice i dziadkowie. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i liczne przybycie :)

2011 Zakończenie projektu 12.06.2018 w Przegini.