Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Luty 2019        Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Filia w Przegini

Tydzień z Internetem 2018 – Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach
Filia w Przegini

Jak ocenić wiarygodność informacji znalezionej w Internecie?

Jak rozpoznać informację fałszywą (tzw. fake news?)

Co zrobić, by spojrzeć na to samo wydarzenie z innej perspektywy?

 

W środę 21.03.2018 uczniowie klasy gimnazjalnej z Zespołu Szkół w Przegini z zaangażowaniem wzięli udział w warsztacie „Wiadomości ze świata”, który zrealizowała Biblioteka Publiczna w Przegini. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2018.

Scenariusz warsztatu został przygotowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa i Polską Akcję Humanitarną. Młodzież wcieliła się w rolę reporterów i reporterek odpowiedzialnych za rubrykę popularnego serwisu internetowego „Wiadomości ze świata”. Dziennikarskie drużyny otrzymały do wykonania cztery zdania, dzięki którym lepiej przygotowały materiały do swojego serwisu.
Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz ósmy.  W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 2.000 instytucji i blisko 75.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa All Digital, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami.

Pięknym podsumowaniem i refleksją po warsztatach będzie krótki film
„Jak mówić o większości świata” opublikowany przez PAH

Serdecznie zapraszamy – link poniżej

https://www.youtube.com/watch?v=iKfxf9pAOR0


di.jpg
dk.jpg
2011 Tydzień z Internetem 2018 BP w Przegini.
Powered by Joomla 1.7 Templates