Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 19 Maj 2019        Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Filia w Przegini

„Zaledwie kilka dni” Beaty Ostrowickiej na spotkaniu DKK 23.02.2018

 

    

Dnia 23 lutego w Bibliotece Publicznej w Przegini odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawiana była powieść dla nastolatek Beaty Ostrowickiej pt. „Zaledwie kilka dni”. Książkę tą możemy uznać za doskonały przykład współczesnej literatury młodzieżowej. Treść książki porusza znane zapewne niejednej nastolatce problemy dramatycznej pierwszej miłości, pierwszych cierpieniach i pierwszych krokach w dorosłość. Po przeczytaniu powieści nasze Klubowiczki dzieliły się wrażeniami i opiniami odnosząc się do konkretnych zdarzeń występujących w książce. Uczestniczki stwierdziły, że książka napisana jest bardzo przyjemnym, lekkim językiem, a wplatająca się w treść forma pamiętnika pozwala wgłębić się w przemyślenia i spotykające w „zaledwie kilka dni” problemy głównej bohaterki.
Powieść jest o nastolatce, która ma swoją najbliższą przyjaciółkę- Grażynę. Pewnego dnia Grażyna poznaje Roberta i zakochuje się w nim, lecz ironia losu chcę, że gdy Robert poznaje Justynę zakochuje się w niej. Justyna nie potrafi opanować tego uczucia. Obydwoje oszukują Grażynę, lecz kłamstwo ma krótkie nogi i wychodzi na jaw. Tym razem również. Wychodzi również na jaw jaki tak naprawdę jest Robert. Czy uczucie Justyny i Roberta przetrwało? Czy Grażyna wybaczyła przyjaciółce? Musicie sami sięgnąć po lekturę, by odpowiedzieć na te pytania.
Gorąco zachęcamy do przeczytania "Zaledwie kilku dni" wszystkie osoby, a w szczególności szesnastolatki.

di.jpg
dk.jpg
2011 „Zaledwie kilka dni” Beaty Ostrowickiej na spotkaniu DKK 23.02.2018.
Powered by Joomla 1.7 Templates