Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 18 Luty 2019        Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

Filia w Przegini

„Wróć, jeśli pamiętasz” - listopadowe spotkanie DKK

 

 Podczas kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się w dniu 17.11.2017 r. dzieliliśmy się wrażeniami z przeczytanej książki „Wróć, jeśli pamiętasz”.
„Wróć, jeśli pamiętasz” to powieść pełna akcji, gdzie bohaterka książki Mia trafia do szpitala po wypadku samochodowym, w którym traci swoich rodziców i brata.
To właśnie w szpitalu toczy się walka rodziny i znajomych dziewczyny, którzy za wszelką cenę i wszelkimi sposobami chcą ją przekonać, aby z nimi została. Mia również toczy walkę. Zdaje sobie sprawę, że śmierć najbliższych kończy spokojny i beztroski etap w jej życiu. Próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie czy ma na tyle siły by zmierzyć się z nachodzącymi problemami, czy potrafi pożegnać przeszłość, czy ma odwagę i siłę by zmierzyć się z przyszłością, która niesie ze sobą wiele niewiadomych.
Książka bardzo wzruszająca, trzyma w napięciu i skłania do refleksji. Młodym czytelnikom spodobała się forma książki, podział na rozdziały.
Zdaniem klubowiczek autorka wyczuwa emocje młodych ludzi, pisząc o ich problemach, zmusza do refleksji nad sensem życia, śmierci, miłości i przyjaźni.
Zachęcamy do przeczytania, jej powieści to zawsze hit.

di.jpg
dk.jpg
2011 „Wróć, jeśli pamiętasz” - listopadowe spotkanie DKK 17.11.2017.
Powered by Joomla 1.7 Templates