Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2019        Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

XVIII  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – Rozwijajmy nasze wyjątkowe talenty– lekcja biblioteczna i spotkanie przedszkolaków
z Niepublicznego przedszkola „MALI ODKRYWCY” z Jerzmanowic w bibliotece z książkami z DKK dla dzieci
7.06.2019

W dniach 1 – 9 czerwca 2019 r. odbywa się XVIII  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Inicjatorem tej akcji jest fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, która namawia do codziennego 20-minutowego głośnego czytania dzieciom i przekonuje, że jest to najlepszy sposób na wspólnie spędzony czas i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka.
Jak co roku nasza biblioteka aktywnie uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Dzisiejsze spotkanie z dziećmi z Niepublicznego przedszkola „MALI ODKRYWCY” w Jerzmanowicach zakończyło ten piękny, poświęcony czytaniu tydzień obfitujący w odwiedziny.
Rozpoczęliśmy od poznania biblioteki i Pani bibliotekarki, która w prosty sposób, podczas moderowanej rozmowy z dziećmi, opowiedziała jak funkcjonuje biblioteka oraz jak można z sukcesem korzystać z wszystkich oferowanych przez bibliotekę usług. Przypomniała również o akcji „Mała książka, Wielki człowiek” w ramach której wszystkie dzieci urodzone w latach 2015-2017 mogą uzyskać wyprawkę czytelniczą w postaci pięknie wydanej książeczki. Następnie bawiliśmy się wspólnie podczas integracyjnego tańca, po którym wytchnieniem było wysłuchanie głośno czytanej książki z zasobów DKK dla dzieci. Książka autorstwa Nele Moost pt. „Jak kózka uczyła się pływać” to pełna humoru bajeczka, która broni prawa do zachowania indywidualności i wskazuje na konieczność rozwijania wyjątkowych talentów każdego dziecka. W tej sympatycznej historii dzieci odnajdują zgodę na to, że nie musimy być idealni; każdy ma niezbywalne prawo do odkrywania świata na swój indywidualny sposób, przy wykorzystaniu własnych niepowtarzalnych uzdolnień.
Pełnym radości zakończeniem naszego spotkania były kolorowe zabawy ruchowe z chustą animacyjną. Niebywale przyjemnie było obserwować beztroskie wybuchy radości wśród uczestników zabawy.
Dziękujemy za radosne spotkanie i zawsze zapraszamy ciepło do biblioteki po kolejne fascynujące przygody z książką :)

2011 XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom spotkanie z przedszkolakami z Niepublicznego przedszkola „MALI ODKRYWCY” z Jerzmanowic 7.06.2019.