Dzisiaj jest: 20 Luty 2019        Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

„To, co najbardziej lubię…Rodzina” -
spotkanie w ramach DKK z dziećmi
z Niepublicznego Przedszkola „SKRZAT” w Jerzmanowicach
08.02.2019

W słoneczny piątek w naszej bibliotece, wśród przybyłych dzieci z Niepublicznego Przedszkola „SKRZAT”, zagościły rozgrzewające serce uczucia miłości i ciepła rodzinnego. Spotkanie nawiązywało tematycznie do przypadających w przyszłym tygodniu WALENTYNEK - corocznego święta zakochanych, którego nazwa pochodzi od św. Walentego wspominanego tego dnia w Kościele katolickim. Rozpoczęliśmy śpiewanym powitaniem w kole: dzieci zaśpiewały swoją piosenkę w języku angielskim o pajączku, zaś pani bibliotekarka powitała małych gości piosenką powitalną. Po powitaniu dzieci mogły zrelaksować się przy słuchaniu czytanej książki „To, co najbardziej lubię…Rodzina” autorstwa Trace Moroney, z Dyskusyjnego Klubu Książki. Książka pięknie ukazała rzeczy, które dziecko może z wielką radością robić z rodzicami. Opierała się na codziennych doświadczeniach kilkulatka tj. wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, otaczanie go miłością i opieką, która sprawia, że czuje się ono kochane, rozumiane, bezpieczne i akceptowane. Następnie przyszła pora na rozruszanie się podczas wspólnych zabaw ruchowych na dywanie. Wytchnieniem w harcach była powiązana tematycznie praca plastyczna. Dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły piękne, czerwone serca dla swoich kochanych bliskich. Kolorowym zakończeniem wspólnego spotkania był tor przeszkód z miękkich puf.
Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach w Bibliotece !

2011 „To, co najbardziej lubię…Rodzina” - spotkanie w ramach DKK z dziećmi 08.02.2019.