Dzisiaj jest: 25 Marzec 2019        Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

"Aktywna Przeginia"
Świąteczne spotkanie w Bibliotece
14.12.2018

W ubiegły piątek, 14 grudnia, w Bibliotece Publicznej w Przegini odbyło się kolejne z cyklu spotkań w ramach „Aktywnej Przegini”. Tym razem uczestniczki spotkały się w Bibliotece, aby wspólnie świętować nadchodzące Boże Narodzenie i spotkać się przy świątecznym stole. Spośród bogatego zasobu tematów, jakie zostały poruszone w ten przemiły piątkowy wieczór, warto wspomnieć dyskusję na temat tego, jak zmieniały się na przestrzeni lat obchody Bożego Narodzenia: kiedy zaczynały się przygotowania, jak wyglądały, jak przyozdabiano dom, kiedy ubierano choinkę oraz jakie lokalne tradycje, których teraz raczej już nie ma, pielęgnowano. Przemiłej dyskusji oraz wspomnieniom czasów dzieciństwa towarzyszyła degustacja przygotowanych specjalnie na ten wieczór karpia, śledzi, sałatki oraz piernika świątecznego, a na koniec uczestniczki z ochotą zabrały się za przygotowywanie papierowych ozdób choinkowych oraz świątecznych kartek z życzeniami dla bliskich.
Serdecznie dziękujemy za przemiłe spotkanie, życząc uczestniczkom dużo zdrowia i radości w te Święta i nie tylko, a Państwu równie mile, jak w Bibliotece w Przegini, spędzonego świątecznego czasu w gronie rodziny! Wszystkiego Najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!*

2011 "Aktywna Przeginia" Świąteczne spotkanie w Bibliotece 14.12.2018.