Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2019        Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

Aktualności

„Moja mała ojczyzna – dawniej i dziś"
spotkanie z Kazimierzem Tomczykiem
20.04.2018

20 kwietnia 2018 roku w Bibliotece w Jerzmanowicach odbyło się spotkanie z Kazimierzem Tomczykiem autorem książek o naszej małej ojczyźnie. Uczestnikami spotkania była liczna grupa uczniów V i VI klasy ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach. Pan Kazimierz Tomczyk zaprezentował dwie części spotkania pt. „Moja mała ojczyzna – dawniej i dziś”. Pierwsza część spotkania zatytułowana „Nasza przeszłość” dotyczyła symboli narodowych, 100-lecia odzyskania Niepodległości, patriotyzmu, 120 lat niewoli narodowej oraz opowieści o Wielkiej Wojnie na naszych terenach. Młodzi uczestnicy z zaciekawieniem słuchali tej trudnej dla nas tematyki.

W drugiej części spotkania Pan Tomczyk przedstawił prezentację dawnych fotografii szkól, zabudowań wiejskich i prac rolniczych. Nie zabrakło ciekawostek związanych z okresem powojennym. Uczniowie ochoczo zadawali pytania autorowi spotkania, odnoszące się do prezentowanych treści.

Chwile poświęcone opowieściom o dziejach naszej małej ojczyzny minęły miłej i słonecznej atmosferze.

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie z Kazimierzem Tomczykiem 20.04.18.
Powered by Joomla 1.7 Templates