Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 19 Maj 2019        Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/pigbp/public_html/bibliotekajerzmanowice.pl/images/8.03.18 DKK_J
Uwaga
  • JW_PLG_SIG_NOTICE_03 images/8.03.18 DKK_J

Aktualności

Spotkanie DKK
poświęcone powieści „Dziennik Mai” Isabel Allende
8.03.2018

 

8 marca w bibliotece odbyło się spotkanie Pań z DKK w mocno powiększonym składzie, miejmy nadzieję, żę na dłużej. W miłej i radosnej atmosferze, przy filiżance kawy i herbaty oraz przy pysznym torcie przyniesionym przez Panią Wandzię prowadzone były rozmowy o książce „Dziennik Mai” Isabel Allende. Ta książka to połączenie dziennika z pamiętnikiem, opisywana teraźniejszość przeplata się w nim ze wspomnieniami dramatycznych przeżyć 20-letniej May Vidal. Wychowywana była przez dziadków - nieco ekscentryczną babcię Nini i uwielbianego dziadka Popo, po śmierci którego jej życie rozpadło się. Maya wpadła w złe towarzystwo, stopniowo uzależnia się od alkoholu i narkotyków. W końcu trafia do kryminalnego półświatka i powoli stacza się na samo dno.

Niespodziankę dla koleżanek z DKK przygotowała Pani Marysia Szlachetka. Specjalnie na dzisiejsze Święto Kobiet napisała 2 wiersze. Jeden z nich zamieszczamy poniżej.

Końcówka spotkania była dla Pań bardzo pracowita, stoły zapełniły się ozdobami przygotowanymi na świąteczne Wielkanocne stoły.

 „8 marca – trochę radości”

Maria Szlachetka

Kobieta to marny puch

Jak legenda głosi

Bez kobiet świat pusty

żadnych przyjemności

Wszystko ma swój urok

Gdybać nie potrzeba

8 marca – święto

Kobitkom poschlebiać

Każda rada dobra

Mieć trochę radości

Z PRL-u święto

Nie zaszkodzi gościć

Goździk czy tulipan

Rajtki, kawka, wino

Troszki smakołyków

Wraz z całuśną miną

Każda chwila piękna

Nawet tyciusieńka

Przytulić do serca

Może dać cukierka

Kobiety, ach kobiety

Mądrość w nas szlachetna

Rządza, praca, wiedza

Zawsze jest skuteczna.

 

{gallery}8.03.18 DKK_J{/gallery}

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie DKK 8.03.2018.
Powered by Joomla 1.7 Templates