Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2019        Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

Aktualności

Spotkanie Kazimierza Tomczyka z mieszkańcami Jerzmanowic
w sprawie w sprawie opracowania książki
o historii wsi i parafii Jerzmanowice
13.03.2018

 

13 marca odbyło się drugie spotkanie Pana Kazimierza Tomczyka z mieszkańcami Jerzmanowic poświęcone opracowaniu dziejów wsi i parafii Jerzmanowice. Zgromadzeni na spotkaniu pasjonaci historii wysłuchali bardzo ciekawej prezentacji dotyczącej zgromadzonych do tej pory materiałów na temat zabytkowej kaplicy św. Jana Chrzciciela na gościńcu oraz dziejów kościoła parafialnego w Jerzmanowicach. Podczas spotkania Pan Tomczyk zaprezentował kilkanaście zdjęć oraz dawnych dokumentów, które gromadzi od lat, przeszukując liczne archiwa na ternie Polski i nie tylko. Przy okazji wspomniał jak bardzo zasłużoną osobą dla Jerzmanowic był Jan Sroczyński. Szkoda, że tak zasłużona osoba dla Jerzmanowic nie została uhonorowana poprzez nadanie jednej z ulic jego imieniem i nazwiskiem. Pan Tomczyk po raz kolejny podkreślił jak bardzo ważna jest współpraca z mieszkańcami przy zbieraniu informacji i dokumentów, dlatego zaprasza do współpracy wszystkich, którzy mogą się przyczynić do lepszego poznania naszej małej ojczyzny – historii Jerzmanowic. Cieszy fakt, że na spotkanie przybyli pierwsi mieszkańcy, którzy przynieśli zgromadzone w domu zdjęcia i dokumenty pochodzące z lat 30, 40, 50, którymi chętnie podzielą się z autorem, aby pomóc w opracowaniu publikacji.

Przypominamy, że Pan Tomczyk założył stronę na facebooku: https://www.facebook.com/dziejewsijerzmanowice/
na której będzie prezentował zdjęcia i dokumenty poświęcone miejscowości Jerzmanowice.

Kazimierz Tomczyk jest autorem 7 publikacji dotyczących naszej małej ojczyzny:

2017 - "Ocalić od zapomnienia. Przeginia na dawnej i współczesnej fotografii"
2015 - "Dzieje wsi i parafii Sąspów"
2014 - „Kościół parafialny pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Racławicach”
2008 - "Dzieje wsi i parafii Przeginia"
2004 - "Dzieje wsi i parafii Szklary"
2002 - "Dzieje wsi Czubrowice"
2000 - "Dzieje wsi i parafii Racławice".

Z niecierpliwością czekamy na opracowanie przez Pana Kazimierza Tomczyka książki poświęconej dziejom wsi Jerzmanowice. Zachęcamy do udziału w spotkaniach organizowanych w Bibliotece w Jerzmanowicach oraz do bezpośredniego kontaktu z autorem.

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie Kazimierza Tomczyka z mieszkańcami Jerzmanowic 13.03.2018.
Powered by Joomla 1.7 Templates