Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Luty 2019        Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Aktualności

 "Moje córki krowy" Kingi Dębskiej
spotkanie DKK

16.02.2018

 

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w lutym rozmawialiśmy o książce pt. „Moje córki krowy” Kingi Dębskiej. To opowieścią o dwóch siostrach, które nie mają ze sobą dobrych  relacji, jednakże śmierć matki i choroba ojca staje się dla nich szansą na ponowne zbliżenie się do siebie, do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem. Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji. Jest to książka, którą każdy powinien przeczytać, gdyż dotyka spraw, od których nie uciekniemy, to sprawy egzystencjalne, choroba, pobyt w szpitalu, śmierć najbliższej osoby, relacje miedzy rodzeństwem.
Powieść nie do końca przypadła czytelniczkom do gustu, najwięcej zastrzeżeń panie miały, do języka, jakim posługiwali się bohaterowie powieści. Powieść zawiera zbyt wiele wulgaryzmów, zwłaszcza w ustach kobiet, dlatego źle się ją czyta . Bardziej pozytywne recenzje zebrał film zrealizowany na podstawie książki. Warto dodać, że film, zdobył Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. W główne role wcielili się: Agata Kulesza (Marta), Gabriela Muskała (Kasia), Marian Dziędziel (ojciec), Małgorzata Niemirska (matka).

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie DKK 16.02.2018.
Powered by Joomla 1.7 Templates