Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 19 Maj 2019        Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Aktualności

„Sukienka księżniczki Zosi”-  przedstawienie „Baśniowej Kapeli”
w Przedszkolu w Przegini
1.02.2018 r.

„Jest ktoś, jest ktoś co ma to coś” tymi słowami piosenki rozpoczęliśmy w przedszkolu w Przegini spotkanie z „Baśniową Kapelą”, która zaprezentowała piękne i pełne wzruszeń przedstawienie literacko-muzyczne pt. "Sukienka księżniczki Zosi". Prowadzący – Pani Dorota i Pan Adam Szafraniec poprzez  muzykę i słowo przenieśli naszych przedszkolaków w świat baśni, rozbudzając ich dziecięcą wyobraźnię. Była to opowieść o spełnianiu marzeń dziewczynce o imieniu Zosia, która chciała dostać na mikołajki piękna sukienkę, szytą złotymi nićmi. Po wielkich staraniach dziewczynka otrzymała sukienkę marzeń. W czasie występu dzieci z uwagą oraz dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w mądrą opowieść przekazywaną przez lokalnych artystów, którzy swój występ przeplatali piosenkami. Wszyscy i dzieci i dorośli świetnie się bawili śpiewając i klaszcząc przy piosenkach zespołu „Baśniowa Kapela”. Prezentowane przedstawienie było w oparciu o wydaną książkę autorstwa Adama Szafrańca pod tym samym tytułem. Spotkanie zakończyło się licznymi brawami dla „Baśniowej Kapeli” oraz prezentami. Państwo Szafrańcowie podarowali książkę „Sukienka księżniczki Zosi” Bibliotece w Przegini oraz płytę z piosenkami „Baśniowej Kapeli” dzieciom z Przedszkola w Przegini. Serdecznie dziękujemy za występ i prezenty.
Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z książkami dla dzieci i płytami autorstwa Pana Adama Szafrańca dostępnych w Bibliotekach Publicznych w Jerzmanowicach, Przegini, Racławicach i Sąspowie. Zachęcamy do czytania.
Wydarzenie odbyło się w ramach projektu realizowanego przez Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowicach pt.  „Z rodzicami i dziadkami odkrywamy świat książek i nie tyko…”

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”  


di.jpg
dk.jpg
2011 „Sukienka księżniczki Zosi”- przedstawienie „Baśniowej Kapeli” w Przedszkolu w Przegini 1.02.2018 r..
Powered by Joomla 1.7 Templates