Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 19 Maj 2019        Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Aktualności

 


Z radością informujemy, że nasza biblioteka przystąpiła do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych CWPN Academica. Zapraszamy do darmowego korzystania z setek tysięcy współczesnych publikacji naukowych przy użyciu terminala dostępnego w godzinach pracy biblioteki.

System academica.edu.pl oferuje:

-Pełnotekstowe przeszukiwanie setek tysięcy współczesnych publikacji naukowych: artykułów, monografii, podręczników i skryptów
-Inteligentny system ograniczania wyników wyszukiwania i ich wizualizacji
-Nieograniczony dostęp do publikacji niechronionych prawem autorskim lub udostępnianych w modelu Open Access
-Możliwość rezerwacji publikacji chronionej prawem autorskim w bibliotece należącej do systemu Academica
-Możliwość tworzenia notatek, importu danych bibliograficznych, zapamiętywania kwerend

academica.edu.pl

ACADEMICA - jest to serwis udostępniający bezpłatnie ponad 1 mln publikacji w wersji elektronicznej. Cyfrowe zasoby systemu Academica, tworzone przez Bibliotekę Narodową w Warszawie i będą powiększane systematycznie o kolejne dokumenty.
W systemie Academica czytelnicy odnajdą publikacje nowe, jak również starsze, które nie podlegają już ochronie prawa autorskiego. Duża część zasobów systemu Academica to publikacje chronione prawem autorskim, które legalnie i bezpłatnie dostępne są dla czytelników korzystających z systemu.
Academica rejestruje, m.in. książki dawne i współczesne, gazety i czasopisma, zeszyty naukowe uczelni wyższych, recenzje, artykuły, pocztówki, fotografie, rękopisy, mapy i atlasy. Wśród dokumentów odnaleźć można najnowsze wydania podręczników akademickich, monografii i skryptów, numery fachowych czasopism specjalistycznych, a także teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne. Tematyka zgromadzonych w bazie wydawnictw jest bardzo różnorodna. Użytkownicy mogą skorzystać z publikacji poświęconych historii, zarządzaniu, psychologii, naukom technicznym, ekonomii, prawu, medycynie, literaturze i wielu innym dziedzinom. 

Academica rejestruje publikacje w różnych językach: polskim, angielskim, jidysz, niemieckim, francuskim, rosyjskim, łacińskim, ukraińskim, włoskim, czeskim, litewskim, słowackim, hiszpańskim i wielu innych.

di.jpg
dk.jpg
2011 Academika - CyfrowaWypożyczalnia Publikacji Naukowych.
Powered by Joomla 1.7 Templates