Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 19 Maj 2019        Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Aktualności

 Światowy Dzień Pluszowego Misia
-spotkania z maluszkami z grupy „Maluch w bibliotece”
oraz z przedszkolakami
22, 23, 24, 28.11.2017

 

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiony dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.
Świętowanie Dnia Pluszowego Misia w naszej bibliotece miało parę odsłon…zaś nasze biblioteczne misie miały licznych gości:)
Rozpoczęły maluszki uczestniczące w zajęciach z cyklu "Maluch w Bibliotece". Dzieci kochają misie i motyw misia towarzyszył podczas całych zajęć.
Odwiedziły nas również grupy przedszkolne z z Niepublicznego Przedszkola "SKRZAT" w Jerzmanowicach, Domowego Przedszkola w Jerzmanowicach oraz z Samorządowego Przedszkola z Jerzmanowic.
Dzieci z radością przyjęły tematyczne przebranie Pani bibliotekarki. Chętnie opowiadały o swoich pluszowych towarzyszach codziennych zabaw…ale skąd pojawił się pierwszy miś????
Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów……

Nie mogło zabraknąć głośnego czytania opowieści o misiach. Dzieci wysłuchały wybranych fragmentów książki „Przygody Pluszowych Misiów”…. Skupienie podczas czytania wielokrotnie przerywał słodki śmiech dzieci…bo jak tu się nie uśmiechnąć, czytając historię poznania się Urwisia i Czytusia Smile
Niewątpliwą niespodzianką było zaproszenie dzieci do samodzielnego wykonania misiowych opasek na głowę. Gotowe elementy przebrania przydały się wspaniale w tematycznej zabawie ruchowej, która kończyła nasze spotkania…
Pozdrawiamy ciepło niedźwiadki.
Do zobaczenia w .... bibliotece:)

 

Maluch w Bibliotece - spotkanie 22.11.2017

 

Niepubliczne Przedszkole Skrzat - spotkanie 23.11.2017

Przedszkole Domowe Niepubliczne - spotkanie 24.11.2017

Przedszkole Samorządowe - spotkanie 28.11.2017

di.jpg
dk.jpg
2011 Światowy Dzień Pluszowego Misia - 11.2017.
Powered by Joomla 1.7 Templates