Dzisiaj jest: 11 Grudzień 2017        Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Spotkanie z Kazimierzem Tomczykiem
w sprawie opracowania dziejów wsi
i parafii Jerzmanowice

21.11.17

Prace na historią Jerzmanowic już się rozpoczęły. We wtorkowe popołudnie 21 listopada w Bibliotece odbyło się pierwsze sotkanie Kazimierza Tomczyka z mieszkańcami Jerzmanowic w sprawie opracowania dziejów wsi i parafii Jerzmanowice. Podczas spotkania Pan Tomczyk przedstawił zgromadzonym jakie tematy zamierza zamieścić w przygotowywanej publikacji. Zaprezentował kilkanaście zdjęć oraz dawnych dokumentów, które gromadzi od lat, przeszukując liczne archiwa na ternie Polski i nie tylko. Podkreślił jak bardzio ważna jest współpraca z mieszkańcami przy zbieraniu informacji i dokumentów.  Zaprasza do współpracy wszystkich, którzy mogą się przyczynić do lepszego poznania tej historii. W tym celu założył stronę na facebooku:

Na stronie tej zamierza m. in. informować o postępach prac nad książką, prezentować zdjęcia i dokumenty, informować o kolejnych spotkaniach. Zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu opracowanie historii Jerzmanowic do polubienia strony na facebooku oraz do pomocy i wspierania w tych pracach Pana Kazimierza Tomczyka.
Kolejne spotkanie poświęcone historii kościoła oraz kaplicy w Jerzmanowicach planowane jest na luty/marzec 2018 r.

Kazimierz Tomczyk jest autorem 7 publikacji dotyczących naszej małej ojczyzny:

2017 - "Ocalić od zapomnienia. Przeginia na dawnej i współczesnej fotografii"
2015 - "Dzieje wsi i parafii Sąspów"
2014 - „Kościół parafialny pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Racławicach”
2008 - "Dzieje wsi i parafii Przeginia"
2004 - "Dzieje wsi i parafii Szklary"
2002 - "Dzieje wsi Czubrowice"
2000 - "Dzieje wsi i parafii Racławice".

2011 Spotkanie z Kazimierzem Tomczykiem 21.11.17.