Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2019        Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Aktualności

 Spotkanie z dziećmi z Samorządowego Przedszkola z Jerzmanowic
17.11.2017

 

Piątkowy poranek 17 listopada w naszej bibliotece wcale nie był deszczowy J Sala wypełniła się słońcem i radosnymi okrzykami dzieci. Odwiedziły nas przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola z Jerzmanowic.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od głośnego czytania pouczającej bajki (dla dzieci niedbających o ład i porządek w swoim otoczeniu) „Lawina w pokoju Dorotki” autorstwa Marty Jurek z książki „Magiczne bajki na dziecięce smutki – bajki pamagajki dla nieco  starszych dzieci”. Dzieci z uwagą słuchały opowieści, czego dowodem były zapamiętane fakty i szczegóły wydarzeń. Aktywnie się również włączyły w rozmowę na temat dbania o swoje zabawki i porządek w swoim pokoju. Następnie przedszkolaki z zapałem pokolorowały kolorowanki nawiązujące do tematyki opowiadania. Niektórzy dorysowywali także swoje ulubione zabawki.
Wysiłek i zaangażowanie w prace plastyczną został nagrodzony niespodzianką J Dzieci obejrzały i wysłuchały piosenki zachęcającego do sprzątania i dbania o porządek. Energia skumulowana podczas słuchania i kolorowania musiała znaleźć właściwy sposób wyładowania - oczywiście w ruchu. Tak więc nasze spotkanie zakończyło się wspólnymi radosnymi harcami przy muzyce.

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie z dziećmi z Samorządowego Przedszkola z Jerzmanowic 17.11.2017.
Powered by Joomla 1.7 Templates