Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 16 Czerwiec 2019        Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna

Aktualności

91 urodziny Kubusia Puchatka
w Przedszkolu Samorządowym w Jerzmanowicach
14.10.201714 października, wszystkim znany, jako Dzień Edukacji Narodowej, to także dzień urodzin Kubusia Puchatka. Z tej okazji Pani bibliotekarka wybrała się w odwiedziny do Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach, gdzie wraz z dziećmi powitały ją, licznie przyniesione przez przedszkolaki, ulubione maskotki-mieszkańcy ze Stumilowego Lasu :)
W czasie spotkania dzieci dowiedziały się jak powstała postać ich ulubionego bohatera bajek. Troszkę zdziwiły się, że Kubuś Puchatek był zwykłym misiem, który należał do Christophera – syna brytyjskiego pisarza, Alana Alexandra Milne’a. To właśnie chłopiec jest pierwowzorem postaci Krzysia. Swoje imię natomiast Kubuś Puchatek zawdzięcza niedźwiedzicy Winnipeg, która z Kanady trafiła do londyńskiego zoo.
Później dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach Kubusia i jego przyjaciół pt. „Jesienne zabawy”. Z radością włączały się w proponowane, podczas czytania, zadania ruchowe
i dźwiękonaśladowcze. Mury przedszkolne wielokrotnie wypełniał szum wiatru wspaniale naśladowanego przez dzieci. Po lekturze przyszedł czas na rozmowę o wysłuchanej opowieści oraz kolorowanie postaci ukochanego misia.

di.jpg
dk.jpg
2011 91 urodziny Kubusia Puchatka 14.10.2017.
Powered by Joomla 1.7 Templates