Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 19 Maj 2019        Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Aktualności

Spotkanie DKK na którym rozmawialiśmy o książce „Kalendarze” Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk
8.06.2017 r.

 

Kolejną książką o której dyskutowaliśmy na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki 8 czerwca były „Kalendarze” Małgorzaty Gutowskiej –Adamczyk. Powieść przeniosła nas w świat dzieciństwa autorki. Pragnie ocalić je jak sama pisze od zapomnienia dla wnuków. Choć był to czas niezbyt odległy, to jednak nie przypominający tego w którym żyjemy obecnie. Autorka wspomina go z nostalgią jako okres radosny i szczęśliwy. Bo dzieciństwo to zwykle czas zabawy i beztroski. Klubowiczki stwierdziły, że książka  przypomina przeszłość dobrze nam znaną, dlatego podczas czytania wzruszała i wywoływała uśmiech na twarzy. Książkę polecamy zarówno starszemu pokoleniu, które zapewne mile powspomina swoje dzieciństwo. Młodsze pokolenie będzie miało okazję poznać uroki życia tamtego okresu.
Na zakończenie spotkania kontynuowana była nauka robienia kwiatków z bibuły przez Panią Marię Szlachetkę. Sprawne ręce Pani Marii wykonywały wprawnie coraz to inne kwiaty, z których powstał kolorowy bukiet, pozostawiony do dekoracji biblioteki.

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie DKK - „Kalendarze” Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk 8.06.2017.
Powered by Joomla 1.7 Templates