Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 16 Czerwiec 2019        Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna

Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii
Dawida Kłobuska pt.: „Zanzibar”
sierpień – wrzesień 2017

 

Dawid Kłobusek jest podróżnikiem, fotografem, zapalonym rowerzystą oraz zwolennikiem wszelkiej aktywności outdoorowej.

"Zanzibar leży na Oceanie Indyjskim u wschodnich wybrzeży Afryki, liczy około 1658 km kw., ma ponad 600 tys. mieszkańców. Administracyjnie należy do Tanzanii, choć od dawna cieszy się dużą autonomią. Tu krzyżowały się szlaki handlowe i wpływy: perskie, arabskie, indyjskie, portugalskie, brytyjskie. Wyspa wielokrotnie przechodziła z rąk do rąk. W XIX w. sułtan Omanu, zachwycony urodą podlegającego mu wówczas Zanzibaru, przeniósł tutaj na kilkadziesiąt lat siedzibę swego dworu. Smutną kartą w historii był handel niewolnikami, szczególnie w XVII-XIX w. Zanzibar stanowił punkt przerzutowy, znajdował się tu targ niewolników pojmanych przez handlarzy w głębi afrykańskiego lądu".
Dziś to magiczna wyspa: tradycyjne rybołówstwo, lazurowy ocean, plaże pełne różnorodnych, kolorowych muszli. Główną atrakcją wyspy jest nurkowanie.

di.jpg
dk.jpg
2011 Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii Dawida Kłobuska pt.: „Zanzibar” sierpień – wrzesień 2017.
Powered by Joomla 1.7 Templates