Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 16 Czerwiec 2019        Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna

Aktualności

 Wakacyjne spotkanie z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola
"Skrzat" z Jerzmanowic
26.07.17

 

Środowy poranek 26 lipca w naszej bibliotece wypełnił się słońcem i radosnymi okrzykami dzieci. Odwiedziły nas przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Skrzat” z Jerzmanowic.
Nasze wakacyjne spotkanie było wyjątkowo kosmiczne :) Rozpoczęliśmy od głośnego czytania książki „Marta i ufoludek” autorstwa Wojciecha Widłaka. Dzieci z uwagą słuchały opowieści, czego dowodem były zapamiętane fakty i szczegóły wydarzeń. Następnie przedszkolaki z zapałem pokolorowały kolorowanki z bohaterami książki. Niektórzy na tyle twórczo podeszli do zadania, że poza samodzielnie wybraną kolorystyką postaci, nadali bohaterom własne i niecodzienne imiona.
Energia skumulowana podczas słuchania i kolorowania musiała znaleźć właściwy sposób wyładowania - oczywiście w ruchu. Pani bibliotekarka nauczyła dzieci tekstu piosenki „Ufoludek” (sł. i muz. K. Gowik) oraz ciekawej choreografii do wspólnej zabawy. Później na naszym bibliotecznym dywanie wyrosły kosmiczne kwiaty, przyleciały ufoludki by wspólnie tańczyć, skakać, wirować i na końcu …..bęc :)
Słuchanie głośnego czytania było na tyle miłe, że jedna z Wychowawczyń dzieci zaproponowała je ponownie i pięknie przeczytała dla wszystkich pouczającą książkę Silvi Serreli „Lena. A co, jeśli nie potrafię?”. Po lekturze dzieci z zaangażowaniem brały udział w rozmowie o podejmowaniu trudu nauki nowych rzeczy i pokonywaniu własnych słabości.
Nasze wakacyjne spotkanie zakończyliśmy wspólną zabawą przy radosnych dźwiękach nowopoznanej piosenki „Ufoludek”.

 

di.jpg
dk.jpg
2011 Wakacyjne spotkanie z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola "Skrzat" z Jerzmanowic - 26.07.17.
Powered by Joomla 1.7 Templates