Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 16 Czerwiec 2019        Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna

Aktualności

Relacja ze spotkania MDKK w dniu 14 lipca 2017

Tym razem, mimo trwających wakacji - a może właśnie z tego powodu - było nas więcej. W spotkaniu uczestniczyli: Hania, Gaja, Amelka, Rafał i Igor oraz … koty w dużej liczbie. A wszystko za sprawą opowiadań o kotkach, kotach i kociskach  z książki pt. „Mruk” autorstwa Renaty Piątkowskiej.


O tym, że kto posiada kota, nie musi się obawiać samotności, że czas spędzony z kotami nigdy nie jest czasem straconym, że nie istnieją koty zwyczajne oraz że nie ma takiej cechy u kota, której naśladowanie nie wyszłoby człowiekowi na dobre – o tym wszystkim niby wiedzieliśmy, ale dopiero lektura książki „Mruk” odkryła przed nami wszystkie te prawdy z całą jasnością.
Poświęciliśmy trochę czasu na streszczenie dwóch wytypowanych rozdziałów książki, potem odbyła się dyskusja nad tym, które opowiadanie jest najlepsze i okazało się, że nie ma takiego, bo każdemu z uczestników podobało się co innego. Skutkiem sporów nastąpiły opowieści o własnych kotach – a ponieważ o obyczajach własnego kota można mówić godzinami – ktoś musiał uciąć dyskusję. Tym kimś była pani Ewa, która zarządziła łamigłówkę, związaną z naśladowaniem odgłosów zwierząt i innych różnych dźwięków. Pożytek z łamigłówki był taki, że nauczyliśmy się nowego trudnego słowa: ONOMATOPEJA.
Do zobaczenia po wakacjach!

di.jpg
dk.jpg
2011 Relacja ze spotkania MDKK w dniu 14.07.2017.
Powered by Joomla 1.7 Templates