Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 25 Marzec 2019        Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

Aktualności

Spotkanie MDKK
30.06.2017

   

Spotkanie w piątek 30 czewca odbyło się w okrojonym składzie, z przyczyny wakacyjnych wyjazdów naszych uczestniczek. Mimo to było twórczo i radośnie, bo pozostała część zespołu, choć cały czas przebywając w bibliotece, odbyła arcyciekawą podróż do Italii, a konkretnie do Sieny. A wszystko za sprawą książki Jarosława Mikołajewskiego „Zwycięski koń”.
Na początek dowiedzieliśmy się paru rzeczy o autorze omawianej książki – otóż Jarosław Mikołajewski to zarówno pisarz, jak i poeta, a także tłumacz literatury. Wiele lat spędził we Włoszech, stąd doskonale zna ten kraj i jego kulturę.
Nie należy się więc dziwić, że akcja „Zwycięskiego konia”, książki adresowanej do dzieci, toczy się w Italii. Bohaterki, pod wodzą tajemniczego kota Cagliostro, rozwiązują tajemnicę zaginięcia konia wyścigowego. Wszystko dzieje się pod presją czasu, bo za chwilę ma się odbyć słynne sieneńskie palio, w którym to wyścigu nie powinno zabraknąć uprowadzonego w nieznane konia. Trwają więc poszukiwania…
Koń na szczęście się odnalazł, a jeśli chodzi o pozostałe korzyści płynące z lektury książki Jarosława Mikołajewskiego – poznałyśmy kilka przydatnych zwrotów w języku włoskim, odbyłyśmy podróż po mapie, zwiedzając najsłynniejsze włoskie miasta, dowiedziałyśmy się, kim byli hrabia Cagliostro i koń Bucefał. A na koniec złożyłyśmy puzzle – i naszym oczom ukazał się słynny kondotier z wielkiego fresku Simone Martiniego w Palazzo Publico w Sienie…

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkania MDKK 30.06.2017.
Powered by Joomla 1.7 Templates