Dzisiaj jest: 24 Lipiec 2017        Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga

czerwiec – lipiec 2017

Wystawa  pokazuje wszystkie detale architektoniczne Klasztoru Cystersów w Mogile z pełnym zachowaniem sacrum tego obiektu. Projekt wystawy powstał w trakcie prac remontowo-konserwatorskich. Ustawione wówczas rusztowania dały możliwość wysokościowej obserwacji szczegółów architektonicznych zabytkowych obiektów klasztoru.

Andrzej Kalinowski jest fotografem i podróżnikiem. Z zamiłowania do historii i architektury sakralnej opracował i bogato zilustrował historię klasztorów cysterskich i pocysterskich w Polsce. Operując światłem zastanym i cieniem starał się w pełni ukazać klimat starych kościołów i klasztorów. Autor wystawy wychowywał się pod okiem Cystersów mogilskich, którzy zainteresowali go architekturą, stąd jego pasja i fascynacja dorobkiem Zakonu Cysterskiego.

Zapraszamy do oglądania wystawy czerwiec – lipiec 2017

2011 Zapraszamy na wystawę fotograficzną Andrzeja Kalinowskiego pt.: "Dziedzictwo kulturowe Cystersów w Mogile" czerwiec – lipiec 2017.