Dzisiaj jest: 19 Listopad 2017        Imieniny obchodzą: Elżbieta, Seweryn, Paweł

Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach
zaprasza na wystawę fotograficzną Andrzeja Kalinowskiego
pt.: "Dziedzictwo kulturowe Cystersów w Mogile".

Wystawa  pokazuje wszystkie detale architektoniczne Klasztoru Cystersów w Mogile z pełnym zachowaniem sacrum tego obiektu. Projekt wystawy powstał w trakcie prac remontowo-konserwatorskich. Ustawione wówczas rusztowania dały możliwość wysokościowej obserwacji szczegółów architektonicznych zabytkowych obiektów klasztoru.

Andrzej Kalinowski jest fotografem i podróżnikiem. Z zamiłowania do historii i architektury sakralnej opracował i bogato zilustrował historię klasztorów cysterskich i pocysterskich w Polsce. Operując światłem zastanym i cieniem starał się w pełni ukazać klimat starych kościołów i klasztorów. Autor wystawy wychowywał się pod okiem Cystersów mogilskich, którzy zainteresowali go architekturą, stąd jego pasja i fascynacja dorobkiem Zakonu Cysterskiego.

Zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach pracy biblioteki
czerwiec – lipiec 2017

2011 Wystawa "Dziedzictwo kulturowe Cystersów w Mogile - VI-VII 2017.