Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2017        Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Przedstawienie pt. „SMOKI OBIBOKI” w wykonaniu grupy teatralnej „ALE HECA”
ze Szkoły Podstawowej w Racławicach
13.06.2017

We wtorkowe przedpołudnie 13 czerwca 2017 r. duża sala Biblioteki w Jerzmanowicach zamieniła się w teatralną scenę. Zespół młodych aktorów grupy teatralnej „Ale heca” ze Szkoły Podstawowej w Racławicach, przygotowywany przez Panią Agatę Skotniczną zaprezentował przedstawienie pt. „Smoki obiboki”. Zaproszeni na przedstawienie uczniowie klas IV i V z Zespołu Szkół w Jerzmanowicach mieli możliwość podziwiać piękne stroje oraz znakomitą grę aktorską swoich kolegów i koleżanek. Młoda publiczność z dużym zainteresowaniem oglądała perypetie smoków – obiboków oraz rozkapryszone księżniczki. Swój występ młodzi wykonawcy zaprezentowali z ogromnym zaangażowaniem, wzbudzając dużo śmiechu wśród publiczności i gromkie brawa na koniec przedstawienia.
Miło nam było gościć po raz pierwszy w Bibliotece w Jerzmanowicach młodych aktorów z grupy teatralnej „Ale heca” działającej od 2010 roku. Grupa ciężko pracuje i jest znana nie tylko na terenie naszej gminy. Bierze udział i zdobywa wysokie miejsca i nagrody w przeglądach teatrzyków dziecięcych, w przeglądach przedstawień jasełkowych.
13 czerwca młodzi aktorzy po występie w Bibliotece w Jerzmanowicach pojechali prosto na Festiwal Dziecięcych i Młodzieżowych Teatrów Amatorskich "Karuzela Marzeń 2017" do Michałowic, gdzie zajęli III miejsce za przedstawienie pt. "Nie ma jak u mamy". Gratulujemy!!!

Wszystkim młodym aktorom oraz ich opiekunowi Pani Agacie Skotnicznej serdecznie dziękujemy za występ i zapraszamy do Biblioteki z kolejnymi przedstawieniami.

2011 Przedstawienie pt. „Smoki obiboki” w wykonaniu grupy teatralnej „Ale heca” ze Szkoły Podstawowej w Racławicach 13.06.2017.