Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2017        Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką
w Bibliotece w Racławicach

24 maja 2017

24 maja spotkaliśmy się w bibliotece w Racławicach – dzień był ponury i deszczowy, jak ostatnio często się zdarza. Tym razem jednak znalazła się recepta na złe nastroje – otóż odwiedziła nas pani Agnieszka Tyszka, autorka bardzo lubianych przez dzieci i młodzież książek. Dorobek pisarski Agnieszki Tyszki jest niebagatelny – oprócz licznych powieści (jedna z nich, Róże w garażu, została uhonorowana Nagrodą im. Kornela Makuszyńskiego), bajek i opowiadań, ma ona na swoim koncie także słuchowiska radiowe i scenariusze teatralne.
Spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Racławicach z Agnieszką Tyszką mogło się odbyć dzięki uczestnictwu naszej Biblioteki w ogólnopolskim projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki - to bardzo cenna inicjatywa, w sposób bardzo realny promująca czytelnictwo.
Chwile poświęcone opowieściom o książkach, mimo deszczu za oknami, minęły w słonecznej atmosferze. Młodzi czytelnicy już na wstępie zostali „zaczarowani” przez Autorkę i w tym oczarowaniu trwali do samego końca. Nie brakło ciekawostek i anegdot na temat książkowej serii „Zosia z ulicy Kociej” a także najnowszych książek: Kredens pod Grunwaldem, Mejle na miotle, Nawijka na skajpie. Młodzież dała się wciągnąć w rozmowę o tym, czy warto czytać? Czy czytanie jest trudne? Czy łatwo jest napisać książkę i skąd autorzy czerpią natchnienie? Pani Agnieszka odpowiadała na każde pytanie a potem zaprosiła uczestników spotkania do zabawy. Wspólna pantomima i odgadywanie znaczenia przysłów bardzo się wszystkim podobały. Na koniec, tradycyjnie, nastąpiły prośby o autograf. Były też i książki Agnieszki Tyszki – chętnych do zakupu nie brakowało.

2011 Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką w Bibliotece w Racławicach 24 maja 2017 .