Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 19 Maj 2019        Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Aktualności

Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk 17.05. 2017

 

W dniu 17 maja 2017, w ramach realizacji projektu Dyskusyjnego Klubu Książki, odbyło się  w naszej Bibliotece spotkanie z panią Barbarą Gawryluk, autorką książek dla dzieci i młodzieży. W jej dorobku znajdują się pozycje nagradzane w wielu literackich konkursach. Z tych najważniejszych wymienić można chociażby wyróżnienie z 2007 roku, nadane przez dziecięce jury polskiej sekcji IBBY za książkę Dżok. Legenda o psiej wierności, w roku 2009 autorka została uhonorowana Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę Zuzanka z pistacjowego domu. Rok 2010 przyniósł jej z kolei nagrodę „Książka roku” polskiej sekcji IBBY za upowszechnianie czytelnictwa w audycji „Książka na szóstkę”.
Barbara Gawryluk jest nie tylko uznaną pisarką, ale również tłumaczką literatury szwedzkiej oraz dziennikarką „Radia Kraków”, odpowiedzialną za różne programy literackie, co ostatnio przełożyło się na radiową audycję „Klinika zdrowego chomika”, gdzie dwójka dziennikarzy spotyka się z zaprzyjaźnionym weterynarzem opowiadającym słuchaczom o zwierzętach, które leczy i którym pomaga w kłopotach.
Właśnie od opowieści o tym programie radiowym rozpoczęło się spotkanie Barbary Gawryluk z uczniami klas drugich Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach. Autorka, nie kryjąc swojej wielkiej miłości do zwierząt (czego dowodem są cieszące się wielką popularnością książki, np.: Dżok. Legenda o psiej wierności; Kaktus, dobry pies; Baltic: pies, który płynął na krze; Klifka, opowieść o foczce, która szukała mamy; Gwizdek i lato na łące) opowiedziała dzieciom, jak z połączenia troski o dobro zwierząt, jej dziennikarskiej pasji i miłości do dobrej literatury narodził się kolejny cykl książek dla dzieci, zatytułowany podobnie jak radiowa audycja: „Klinika zdrowego chomika”. Odpowiadając na pytania uczniów pani Gawryluk potwierdziła, że wszystkie zamieszczone w książkach historie są zapisem prawdziwych przygód, które przydarzyły się odwiedzającym klinikę doktora Wojtka zwierzętom i ich właścicielom.
Jak z radością zaznaczyła autorka, tom drugi „chomikowego cyklu” zatytułowany Pudełko pełne kotów miał swoją „światową premierę” właśnie w naszej Bibliotece, co oznacza, że nigdzie indziej ta książka nie była wcześniej prezentowana. Oficjalna premiera Pudełka pełnego kotów odbędzie się dopiero za kilka dni, podczas Warszawskich Targów Książki.
Spotkanie zakończyło się pytaniami młodych czytelników skierowanymi do pisarki. Później, kto chciał (i miał na to fundusze) mógł zakupić książki oraz otrzymać autograf z dedykacją.
Dla tych, którzy książek kupić nie mogli, mamy bardzo dobrą wiadomość – zapraszamy do naszej Biblioteki, gdzie na młodych czytelników czeka bogata oferta tytułów autorstwa pani Barbary Gawryluk.

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk 17.05. 2017- relacja.
Powered by Joomla 1.7 Templates