Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 19 Maj 2019        Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Aktualności

„Elfie, gdzie jesteś?” Marcina Pałasza
na spotkaniu MDKK  28.04.2017

28 kwietnia odbyło się comiesięczne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Do grona miłośników literatury dołączyła nowa uczestniczka, co bardzo nas cieszy. Tak więc w powiększonym składzie dyskutowaliśmy tym razem o książce „Elfie, gdzie jesteś?” Marcina Pałasza.
Tytułowy Elf to pies adoptowany ze schroniska, który już „od dwóch miesięcy wychowuje swoich ludzi”, czyli Dużego i Młodego. Niestety, pewnego dnia Elf znika bez śladu. Zrozpaczeni właściciele rozpoczynają poszukiwania ukochanego psa…
Mai, Kai, Nikoli i Emilce książka bardzo się podobała, ale też zwierzyły się z pewnego czytelniczego problemu – czy to możliwe, żeby całą tę historię opowiadali na przemian  pies z człowiekiem?!
Otóż tak! W książkach wszystko może się zdarzyć, także i to, że psy mówią i opowiadają. Przy okazji nauczyliśmy się nowego pojęcia – ten, kto opowiada o książkowych wydarzeniach to narrator. Czasami może być ich w książce nawet kilku.
Książka Marcina Pałasza charakteryzuje się nie tylko wartką akcją, ale i humorem. Komiczne niekiedy przygody psa Elfa sprowokowały nas na koniec do opowieści o przygodach naszych milusińskich.
Polecamy książkę o Elfie wszystkim miłośnikom czworonogów i fanom dobrej literatury!

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie MDKK w Jerzmanowicach 28.04.2017.
Powered by Joomla 1.7 Templates