Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 25 Marzec 2019        Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

Aktualności

Wieczór autorski Joanny Stovrag
w Bibliotece w Jerzmanowicach
25.04.2017


25 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej Bibliotece panią Joannę Stovrag, autorkę wydanej niedawno książki Chwila na miłość.
Był to wyjątkowo udany wieczór autorski – między panią Joanną, osobą obdarzoną niezwykłą charyzmą a przy tym życzliwą i ciepłą, a publicznością (w tym gronie Panie z naszego Dyskusyjnego Klubu Książki) wytworzyła się „dobra aura” sprzyjająca wzajemnej wymianie refleksji. A było o czym rozmawiać, bo Chwila na miłość to książka bogata w różne treści i odnosząca czytelników do wielu spraw i tematów. Tym najważniejszym wątkiem jest walka dwojga młodych ludzi o ocalenie miłości (i życia) w warunkach okrutnej wojny na Bałkanach. Z tego też powodu książka jest swego rodzaju hołdem dla mieszkańców nieugiętego Sarajewa, miasta, gdzie w czasach pokoju ludzie różnych wyznań i wywodzący się z różnych tradycji potrafili żyć w przyjaźni i tolerancji, a kiedy nastały czasy wojny przetrwali kilkuletnie oblężenie dzięki wzajemnej solidarności, o czym w przejmujących słowach opowiadała Autorka.
W związku z tym, że książka jest też opowieścią o życiu w byłej Jugosławii, wieczór autorski okazał się również katalizatorem wspomnień – wspominano wyjazdy nad Adriatyk, piękno bałkańskiego krajobrazu, żywiołowe rytmy i bałkańską kuchnię.
A skoro mowa o przysmakach, dodajmy, że i nasze spotkanie miało mocny kulinarny akcent, dzięki wspaniałemu, domowej roboty sernikowi, który uprzyjemnił nam chwile nieformalnych rozmów.
Na koniec pozostaje nam mieć nadzieję na wydanie kolejnej książki Joanny Stovrag, bo tym samym zrodzi się okazja do następnego wieczoru autorskiego.

di.jpg
dk.jpg
2011 Wieczór autorski Joanny Stovrag w Bibliotece w Jerzmanowicach 25.04.2017 .
Powered by Joomla 1.7 Templates