Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 18 Luty 2019        Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

Aktualności

 Tydzień z Internetem 2017
27.03.2017 – 02.04.2017


Zobacz relację z Tygodnia z Internetem w Bibliotece w Jerzmanowicach: tutaj

Tydzień z Internetem 2017 w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach poprzez ofertę skierowana do różnych grup wiekowych, połączył niemalże wszystkie pokolenia.

Odbywały się spotkania z przedszkolakami pod tytułem "Mój przyjaciel NECIO". Odwiedziły nas dwie grupy przedszkolne. Pierwsza z Niepublicznego Przedszkola „Skrzat” w Jerzmanowicach i druga z Samorządowego Przedszkola w Jerzmanowicach. Rozpoczęliśmy od słuchania czytanej bajki przedstawiającej zaskakującą historię powstania małego robocika o sympatycznym imieniu: NECIO. Po uważnym wysłuchaniu bajki przedszkolaki mogły porównać swoje wyobrażenia z prawdziwym robotem, który zachęcił nas śpiewem do wspólnej zabawy i tańca jak grupkę małych robocików. Mali odkrywcy Internetu podjęli wyzwanie i wspólnie stworzyliśmy własną sieć internetową, żeby lepiej zrozumieć, czym tak naprawdę jest Internet. Na zakończenie każdy pokolorował, nazwał i zabrał na pamiątkę swojego robota:)

Dorośli odwiedzający w tym tygodniu bibliotekę mieli możliwość wziąć udział w warsztatach „e-Pasjonaci”. Na spotkaniu poznawaliśmy inspirujące blogi i przekonaliśmy się, że sami w podobny sposób możemy dzielić się swoimi pasjami w sieci. Spotkanie było poświęcone trzem obszarom bliskim naszemu życiu codziennemu: majsterkowaniu, gotowaniu i szyciu. Zdobyliśmy na ten temat ciekawe i praktyczne informacje, dowiedzieliśmy się, na których blogach możemy znaleźć użyteczne zasoby, zobaczyliśmy, jak wielką popularnością cieszą się blogerzy, i że na blogowaniu można zarabiać. Było odkrywczo, inspirująco i zaskakująco...więc już mamy plany na warsztaty robienia kwiatów z bibuły:)

Odbyły się również popołudniowe zajęcia o ciekawych i mądrych możliwościach korzystania z Internetu przez dzieci. Na których poprzez samodzielnie stworzoną sieć wysyłaliśmy do siebie wiadomości, zaglądnęliśmy do sympatycznego robocika NECIA oraz odwiedziliśmy, znane już poniekąd z wcześniejszych spotkań, „Owce w sieci”. Na zakończenie była mądra rozmowa o prawdziwych i wirtualnych przyjaźniach oraz o istotnych zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

di.jpg
dk.jpg
2011 Tydzień z Internetem 2017 - Biblioteka Jerzmanowice.
Powered by Joomla 1.7 Templates