Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 18 Luty 2019        Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

Aktualności

 „Witaj, córeczko!” Ireny Landau – relacja ze spotkania MDKK
24.03. 2017

W piątek 24 marca odbyło się kolejne spotkanie MDKK. Uczestniczyły w nim Kaja, Maja i Nikola – nasze stałe uczestniczki. Dziewczyny przyszły na spotkanie przygotowane i chętne do rozmowy o przeczytanej książce, tak więc od razu zrobiło się ciekawie.
„Witaj, córeczko!” Ireny Landau to historia o adoptowanej dziewczynce. Główna bohaterka, Marta, przeżywa trudne chwile – jest jej smutno, że w Domu Dziecka zostawi dotychczasowych przyjaciół. Nie potrafi też uwierzyć w dobre intencje i miłość jej przyszłych adopcyjnych rodziców. Na szczęście wszystko dobrze się kończy a Marta, oprócz tego, że zyskuje wreszcie rodzinny dom i kochających opiekunów, odnajduje jeszcze swojego zagubionego braciszka.
Kaja, Maja i Nikola pochwaliły autorkę za przystępny, lekki i często dowcipny styl opowiadania o bohaterach. Ich zdaniem Irena Landau świetnie rozumie, co czują dzieci i potrafi wczuć się w ich kłopoty i zmartwienia.
Na koniec odbyła się „gra w inteligencję” – taka sama jak w książce. Dobrałyśmy jedynie inne słowa niż te, która miała do dyspozycji Marta z „Witaj, córeczko!”. Naszymi hasłami były: Przeginia i Jerzmanowice. Nikoli, Mai i Kai udało się z tych dwóch słów utworzyć aż 33 nowe słowa! Gratulacje dla naszych uczestniczek i do zobaczenia za miesiąc!

 

di.jpg
dk.jpg
2011 „Witaj, córeczko!” Ireny Landau – relacja ze spotkania MDKK 24.03. 2017.
Powered by Joomla 1.7 Templates