Dzisiaj jest: 20 Lipiec 2018        Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk

„Niepokorne. Eliza” Agnieszki Wojdowicz
na spotkaniu DKK
28.02.2017 r.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 28 lutego poświęcone było jednej z części trylogii Agnieszki Wojdowicz „Niepokorne. Eliza”. Miejsce akcji to szczególnie nam bliski nieodległy młodopolski Kraków, rok 1895, to miejsce gdzie kształtowały się kultura i sztuka. Poruszamy się znanymi krakowskimi ulicami, poznajemy ówcześnie żyjących twórców. To tutaj pojawiają się trzy niepokorne, pragnące realizować swoje pasje, postępowe jak na tamte czasy Eliza, Klara i Judyta. Pełne zapału do nauki, do zmian, torujące przyszłym kobietom drogę do zmian o niezależność. Rozmowom o „Niepokornych” towarzyszyła specjalnie przygotowana wystawa, która podobnie jak powieść oraz serial telewizyjny pt. „Belle Epoque”, trafnie oddają ducha tamtej epoki. Myślę, że z zainteresowaniem przeczytamy kolejne części.

Spotkania Klubowiczek to nie tylko dyskusja o książkach. Z przeczytanych powieści można wynieść znacznie więcej, np. przepisy na bardzo smaczne sałatki. Jedna z klubowiczek przygotowała i podzieliła się wypróbowanym przepisem, który wszystkim przypadł do smaku. Sałatka przygotowana była na podstawie wcześniej czytanej powieści o blogerkach kulinarnych pt. „Niech ci się spełnią marzenia" Barbary O'Neal.

2011 Spotkanie DKK 28.02.2017.