Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019        Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Aktualności

 "Most" - Geerta Maka omawiany na spotkanie DKK
19.09.2016

 

Książka „Most - Geerta Maka była omawiana na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki 19 września 2016 r. To historia istniejącego w Stambule mostu oraz historia przebywających na nim ludzi - często drobnych handlarzy, których sprzedawanie różności na moście staje się jedynym źródłem dochodu. Bohaterowie Maka to stali bywalcy mostu Galata - właściciel kramu z wkładkami do butów, sprzedawca książek, chłopiec handlujący papierosami, dziewczyna rozprowadzająca losy, stary tragarz, hiszpańska para na emeryturze. To reportażowe spojrzenie na całokształt historii i kultury Turcji. Klubowiczki przyznały, że jest to ciekawa książka, bogata we wnikliwe spostrzeżenia, warta polecenia, choć zapewne niezbyt popularna.

 

Wspomnienie o Zlocie Dyskusyjnych Klubów Książki - Literacki Woodstock 2016 - 27-31.07.2016.

Dwie członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach w dniach od 27 do 31 lipca 2016 r. wzięły udział w Ogólnopolskim Zlocie Członków Dyskusyjnych Klubów Książki we Wrocławiu - Literacki Woodstock 2016. Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 wraz z Instytutem Książki w ten sposób uczciła 10-lecie istnienia programu Dyskusyjne Kluby Książki oraz uświetniła wydarzenia zawiązane z kadencją Wrocławia, jako Światowej Stolicy Książki UNESCO. Uczestnicy Zlotu wzięli udział w pierwszym wykonaniu hymnu książki, które odbyło się 30 lipca na wrocławskim rynku. Hymn Książki UNESCO, który powstał w tym roku we Wrocławiu już zawsze będzie śpiewany we wszystkich przyszłych Stolicach Książki.

Jedna z klubowiczek na wrześniowym spotkaniu podzieliła się swoimi niezapomnianymi wrażeniami z pobytu we Wrocławiu, w czasie którego miała okazję uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach: wykładach, warsztatach i spotkaniach autorskich z najchętniej czytanymi pisarzami. Stwierdziła, że czas spędzony we Wrocławiu będzie długo i mile wspominać, gdyż Wrocław oczarował wszystkich zarówno pięknem architektury jak i tętniącym życiem kulturalnym. Podczas wielkiej Gali DKK wręczone zostały nagrody dla najbardziej poczytnych autorów DKK w kategoriach: literatura piękna, literatura faktu i literatura dla dzieci i młodzieży. Nagrodzono Jacka Dehnela, Wiesława Myśliwskiego, Jacka Hugo-Badera i Barbarę Kosmowską. Wieczór zakończył koncert najbardziej literackiego zespołu w Polsce - Pablopavo i Ludziki, który także wywarł duże wrażenie na klubowiczkach. Polecamy piosenki tego ciekawego zespołu na YouTube.

Serdeczne podziękowania składamy Pani Elżbiecie Skrzydlewskie koordynatorowi DKK z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, która zorganizowała wyjazd dla członków DKK z Małopolski.

Jak mile i literacko był spędzany czas we Wrocławiu dowodzą fotografie wykonane przez Klubowiczkę. Dziękujemy za tą relację.

 

   

Zlot Dyskusyjnych Klubów Książki - Literacki Woodstock 2016 - polecamy strony internetowe poświęcone temu wydarzeniu:

http://literackiwoodstock.pl/

http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,35469,relacja-z-literackiego-woodstocku-%E2%80%93-dzien-i.html

http://m.wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,106542,20476839.html?disableRedirects=true

http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,35472,literacki-woodstock---dzien-ii-i-iii.html

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie DKK - Most- G. Maka - 19.09.2016.
Powered by Joomla 1.7 Templates