Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2019        Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Aktualności

"Poszukiwanie Pani Jesieni" - spotkania z przedszkolakami
26, 28.09.2016

 

  

W dniach 26 i 28 września bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego i Domowego Przedszkola. Zajęcia rozpoczęliśmy od pytania: po czym można rozpoznać, że już nadeszła jesień Po wyczerpujących odpowiedziach maluchy wysłuchały opowiadania Poszukiwanie Pani Jesieni, w którym pewna grupa przedszkolaków wybrała się na spacer do lasu. Dzieci podziwiały kolorowe drzewa oraz przepiękną alejkę, obsypaną żółtymi, brązowymi i czerwonymi liśćmi. Polecenie pani Anetki nie stanowiło trudności dla bohaterów opowiadania. Pani jesień pojawiła się w postaci znalezionych przez dzieci kasztanów, żołędzi, gałązek jarzębiny i bukietów liści. Znaleziona przez Michała czerwona rękawiczka nie okazała się własnością tej kolorowej pory roku, lecz zgubą Agatki.

    

Po wysłuchaniu opowiadania i krótkiej dyskusji, przyszedł czas na zabawy takie jak: „uwaga, patrzę”, naśladowanie zwierzątek oraz „wilku, wilku, ile kroków do ciebie. Na zakończenie dzieci uwieczniły jesień w pięknych kolorowankach.

di.jpg
dk.jpg
2011 Poszukiwanie Pani Jesieni - spotkania z przedszkolakami 26, 28.09.2016.
Powered by Joomla 1.7 Templates